ОБ’ЄДНАНІ ГІРСЬКИМИ ТРАМВАЙЧИКАМИ: НА ЗАКАРПАТТІ ПОЧАЛИ ЗЙОМКИ КІНО ПРО “ВУЗЬКОКОЛІЙКИ”
  • 23
  • 11

Гірські трамвайчики в документальному кіно. Режисер Олександр Недбаєв розпочав на Закарпатті 25-денні зйомки спільної українсько-швейцарської стрічки про “вузькоколійки”. Два головні герої розкажуть про роботу маленьких потягів, які зникають в Україні.

Зйомки документальної стрічки про українські вузькоколійки. Автор ідеї і режисер Олександр Недбаєв. Цю ідею він виношував три роки. Фільм, каже митець, не лише про транспорт, а й про долі людей, які пов’язали своє життя з малою залізницею.

“Це кіно, воно об’єднане маленькими гірськими трамвайчиками, але по-суті, це буде фільм про людей. Про їхні взаємовідносини, про те, як вони живуть своєю роботою, про те, як вони об’єднуються за допомогою тих самих ліній”, – пояснює Недбаєв.

Головний герой стрічки – ентузіаст Олег Гудзеляк. Навчається в ужгородському виші. Добре знає Закарпаття та його вузькоколійки. Юнак переконаний – цей фільм допоможе привернути увагу до стану таких магістралей у регіоні. Не лише їхнього збереження, а й відновлення.

“Я впевнений, що з того досвіду поїздок, якого у мене достатньо, саме найкращі кадри, найкращі історії будуть народжуватися у процесі зйомок. Залізниця – це завжди історії династій. І тут можна почути надзвичайну кількість цікавих історій, яких я не чув у жодній сфері”, – розповідає головний герой.

Спочатку фільмуватимуть вузькоколійки Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської та Кіровоградської областей.

“На всіх цих коліях є віддалені села, в які майже неможливо добратися за поганої погоди, окрім як вузькою колією. Тобто цей фільм також про те, як об’єкт інфраструктури може об’єднувати сім’ї, людей”, – наголошує режисер.

Потому знімальний майданчик облаштують у Швейцарії, де другий головний герой – залізничник-реставратор Крістоф Бахман – розкаже про те, як власним коштом відновив унікальний потяг XIX століття. Тепер це туристична принада країни. Загалом на зйомки запланували 25 днів.

Наступного року документальний фільм вийде спочатку на швейцарському телебаченні, потім стрічку покажуть і українському глядачеві.

 

Джерело інформації:

Більше новин
  • 23 Nov 2018
  • 0
На Долинщині розпочалися зйомки українсько-швейцарського документального фільму про вузькоколійки України та Швейцарії. Як раніше інформувало МІСТО, державна організація “Український культурний фонд” Міністерства культури України цьогоріч...
  • 23 Nov 2018
  • 0
На «Карпатському трамвайчику» – відомому маршруті вузькоколійної залізниці, що стартує у Вигоді, Долинського району, 1 листопада розпочалися зйомки документального фільму  про життя вузькоколійок в Україні...